مسابقه همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده

مسابقه: همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده کیفیت نان استفاده ازجوش شیرین معاون بهداشت غذاودارو

گت بلاگز اخبار حوادث مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در خبر رسان تلگرام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه در پی توسعه شبکه اینترنت، امنیت آن را هم زیاد کردن داده گفت که بر اساس تفاهم وزارت ارتباطات با مدیران

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در خبر رسان تلگرام

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در تلگرام

عبارات مهم : امنیت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه در پی توسعه شبکه اینترنت، امنیت آن را هم زیاد کردن داده گفت که بر اساس تفاهم وزارت ارتباطات با مدیران خبر رسان تلگرام پنج مصداق مفاهیم جنسی، کودک آزاری، ترویج خشونت، تروریسم و محتوای ضد دین در این نرم افزار مسدود شده است است.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در جلسه علنی صبحگاه امروز (سه شنبه) مجلس در پاسخ به پرسش نماینده شاهین شهر در خصوص عدم نظارت و کنترل محتوای مطالب مغایر اصول و موازین شرعی و مصالح و منافع ملی در اینترنت گفت: اینترنت وقت و تهدیدها را توامان با هم دارد و نمی توان از وقت های آن گذشت.

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در خبر رسان تلگرام

هیچ کشوری هم نگفته که به خاطر ترساندن اینترنت از وقت آن هم استفاده نشود، نقل قول های متعددی نیز از رهبری داریم که می گویند باید از همه وقت های اینترنت استفاده کنیم، جهت آن برنامه ریزی کنیم و تلاش کنیم تهدیدات را به صفر برسانیم.

وی افزود: در ۴ سال گذشته تلاش شده است به نوعی وقت ها را زیاد کردن و امنیت اینترنت را ارتقاء دهیم و تهدیدات را کم کردن دهیم. براین اساس کارهایی را دانشگاه های متفاوت شروع کرده ایم و در حال حاضر ۱۴ دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور محتوای اینترنت را بررسی و صیانت می کنند؛ همچنین با کمک دانشگاهیان تلاش شده است تا این وقت ها را بومی کنیم ولی به هر حال با توجه به پرسشها فناوری های متفاوت گره خورده با اینترنت عملاً جنگ سایبری بین کشورها وجود دارد. البته فارغ التحصیلان و دانشگاهیان ما تلاش می کنند که بتوانیم با تفاهمات متفاوت کارها مناسبی را رقم بزنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه در پی توسعه شبکه اینترنت، امنیت آن را هم زیاد کردن داده گفت که بر اساس تفاهم وزارت ارتباطات با مدیران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: وزارت ارتباطات به جای مسدود کردن خبر رسان تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی خارجی که باعث مهاجرت بازدیدکنندگان آن به شبکه اجتماعی دیگر می شود با مدیران آن تفاهم کرده که پنج مصداق مفاهیم جنسی، کودک آزاری، ترویج خشونت، تروریسم و محتوای ضد دین در این نرم افزار مسدود شود و تاکنون ۱۷۳ هزار از این مصادیق بسته شده است است تا جایی که در ابتدای فعالیت خبر رسان تلگرام ۱۰ درصد مسئله در این زمینه وجود داشت که اکنون به دو درصد کم کردن یافته است.

وی خاطر نشان کرد: ما همچنین پالایش هوشمند را راه اندازی کرده ایم و ۴۰۰ میلیون نشانه تصویری را مسدود کردیم. اگر تا پیش از این بین تمام سایتها ۸ درصد مسئله وجود داشت اکنون به ۱.۵ درصد کم کردن یافته هست. همچنین در سه سال گذشته ۷ میلیون آدرسی که به ما از مراجع صلاحیت دار به ما گزارش داده شده است را بسته ایم و ۱۲۱ نرم افزار مهم و فیلتر شکن را مسدود کرده ایم.

واعظی در ادامه خاطر نشان کرد: موضوعاتی که در پرسش آقای حاجی در جلسه کمیسیون صنایع مطرح شد با آنچه که امروز ایشان عنوان می کنند متفاوت هست. ایشان در کمیسیون راجع به یک سایت پرسش کرد و من پاسخ دادم ولی اکنون مطالبی را در خصوص اینترنت کشور عزیزمان ایران و دنیا تحت عنوان یک مقاله مطرح کردند. من آمار کشورهای متفاوت را قبول دارم ولی در مورد کشور عزیزمان ایران آمارها درست نبود. این آمار یا در وزارت ارتباطات و یا در وزارت اطلاعات است و در خیابان و روزنامه نیست. اینکه می گویید ۹۰ درصد استفاده مردم از اینترنت بین الملل است و یا اینکه ۶۰ درصد مراجعه مردم به سایت های جنسی است اصلا درست نیست؛ بنابراین نمایندگان و مردم توجه داشته باشند این آمارها درست نیست لذا آن را نقل قول نکنند.

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در خبر رسان تلگرام

وی یادآور شد: فاز اول شبکه ملی اطلاعات در سال ۹۵ و در هفته دولت به بهره برداری رسید؛ متاسفانه علیرغم ۱۴ سال در کشور براساس برنامه های پنج ساله چهارم و پنجم توسعه و حکم رهبری این شبکه راه اندازی نشد ولی در دولت یازدهم این پروژه در اولویت قرار گرفت. درست است که ما اتوبان ساختیم ولی اتوبان داخلی ساخته شده؛ آیا که تا زمانی که شبکه داخلی تکمیل نشود و شبکه انتقال از ۹۰۰ گیگابایت بر ثانیه به بالاتر از ۱۰ هزار زیاد کردن نیابد و شبکه پهن باند ۶۲۴ گیگابایت به ۱۱هزار تبدیل و بیش از ۱۵ برابر تبدیل نشود نمی توان شبکه ملی را راه اندازی کرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه دسترسی ها در دولت یازدهم زیاد کردن داده شد ادامه داد: در ابتدای دولت تنها دو شهر به نسل سوم گوشی دسترسی داشتند و هیچ شهری به نسل چهارم دسترسی نداشت ولی هم اکنون هزار شهر به نسل سوم گوشی و ۷۴۱ شهر به نسل چهارم دسترسی دارند کما اینکه در ۲۲ بهمن سال ۹۵ نیز فاز دوم شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه در پی توسعه شبکه اینترنت، امنیت آن را هم زیاد کردن داده گفت که بر اساس تفاهم وزارت ارتباطات با مدیران

واعظی در ادامه اظهار کرد: در ابتدای دولت ۱۰ درصد مردم از ترافیک و محتوای داخل استفاده می کردند و ۹۰ درصد از اینترنت بین الملل ولی امروزه ۱۰ درصد به ۴۳ درصد رسیده و فاز سوم شبکه ملی اطلاعات نیز در آخرهای تیرماه تا قبل از آخر دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص عنوان امنیت یادآور شد: یکی از افتخارات دولت یازدهم این است که در کنار توسعه شبکه به توسعه امنیت نیز پرداخته هست؛ لذا از بودجه وزارت ارتباطات همزمان این منابع تامین شده است هست. یک طبقه از ساختمان این وزارتخانه نیز جهت امنیت خالی کردیم و سرورهای مورد نیاز نیز تهیه شده است است.

مسدود شدن پنج مصداق غیراخلاقی و دینی در خبر رسان تلگرام

وی با بیان اینکه محتوای مطالب براساس اساسنامه و ماموریت ها به عهده وزارت ارتباطات نیست گفت: در واقع شورای عالی فضای مجازی، کارگروه تعیین مصادیق و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول محتوا هستند؛ با این حال در سه سال گذشته نیز ۷ میلیون آدرس از مراجع صلاحیت دار بسته شده، ۱۲۱ نرم افزار و فیلترشکن های مهم نیز مسدود شده است است.

واعظی با اشاره به بیانات نماینده شاهین شهر درخصوص جدا نکردن ترافیک داخل و خارج گفت: ترافیک داخل و خارج جدا شده است و میزان کسانی که از ترافیک داخل استفاده می کنند به ۴۵ درصد رسیده هست؛ لذا نصف کسانی که از ترافیک بین الملل استفاده می کنند هزینه پرداخت می کنند. همچنین تمام اپراتورها نیز که سیم کارت های نوجوانان، کودکان و جوانان ارائه می کنند تشویق شدند کما اینکه گفته شده است تخفیف نیز در نظر گرفته شده است است.

وی در آخر در خصوص احراز هویت بازدیدکنندگان اینترنت گفت: تمام کسانی که از سیم کارت استفاده می کنند هویتشان معین و تمام کسانی که از اینترنت استفاده می کنند نیز از آی پی مشخصی برخوردارند؛ کما اینکه به افراد زیر ۱۸ سال آی پی واگذار نشده است.

واژه های کلیدی: امنیت | ترافیک | اینترنت | استفاده | اطلاعات | اینترنت | وزیر ارتباطات | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs