مسابقه همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده

مسابقه: همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده کیفیت نان استفاده ازجوش شیرین معاون بهداشت غذاودارو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

مهمترین موضوعی که مسیر مناظره اول را جنجالی کرد و در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … برترین سوژه شد سخنان آقای دکتر قالیباف و طرح دو ادعا با پیش

کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

عبارات مهم : ایران

مهمترین موضوعی که مسیر مناظره اول را جنجالی کرد و در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … برترین سوژه شد سخنان آقای دکتر قالیباف و طرح دو ادعا با پیش کشیدن نام بابک زنجانی بود. در هر دو مورد توضیحات خوبی در این روزها در رسانه ها منتشر شد.

کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

ادعای اول بر پایه سخن ثابت نشده یک مفسد زندانی است که به گفته سخنگوی قوه قضائیه ثابت نشده و قابل استناد نیست. مطلب دوم ارزشی جز در حد یک شانتاژ غیر اخلاقی بی ارتباط با عنوان مناظره نداشت. حضور مسئولین و روحانیون دارای مقام در مراسم اعطای لوح تقدیر که مسئولین برگزار کننده اش افراد و نهادهای دیگری هستند امر رایجی است که داشتن تصویر گیرنده لوح با مقامات هیچ رابطه ای را ثابت نمی کند.

آقای قالیباف بخاطر اینکه عنوان مناظره عدالت اجتماعی بود و در افکار عمومی نام بابک زنجانی با پرونده سه هزار میلیاردی معروفش نمادی از اوج فساد اقتصادی و بی عدالتی (در دولت سابق) است سوژه ای بظاهر جنجالی را – به سبک یکی از کاندیداها در انتخابات سال 88 – گزینش کرد تا آقای روحانی و جهانگیری را منفعل کند تا به این ترتیب آنان در وقت چند دقیقه ای بسیار کمی که داشتند جایگزین دفاع از عملکرد و ارائه برنامه هایشان ناگزیر از پاسخگویی شوند. ولی او از یک توصیه مهم غفلت کرده هست. اینکه در عصر ارتباطات و گردش اطلاعات با سرعت نور هستیم. اکنون تعداد بازدیدکنندگان ابزارهای نوین ارتباطی چند ده برابر آن سال زیاد کردن یافته.

مهمترین موضوعی که مسیر مناظره اول را جنجالی کرد و در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … برترین سوژه شد سخنان آقای دکتر قالیباف و طرح دو ادعا با پیش

به احتمال زیاد مشاوران انتخاباتی آقای دکتر قالیباف با اطلاعات کاملی که از رابطه بابک زنجانی در پروژهای میلیونها دلاری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با بابک زنجانی داشته اند تنها چاره را فرار به جلو دیده اند . ایشان شعارش را مقابله با 4درصد رانتخوار سرمایه دار و حمایت از 96 درصد محروم نادار گزینش کرده و قرار بر این گذاشته که در شعارها و برنامه هایش مرتب از حقوق محرومین و فقرا در برابر ثروت اندوزان رانتخوار سخن بگوید. در سوی دیگر اخبار روابط کاری و اقتصادی بابک زنجانی بعد از دستگیریش در پروژه عظیم کشور عزیزمان ایران زمین و پل صدر چند سال قبل انتشار یافته هست. چاره کار را در پیشدستی دانسته اند. لذا شگرد ایشان در پیش کشیدن بحث بابک زنجانی خیلی هوشمندانه گزینش شده است بود. ولی باید گفت فضای امروز اطلاع رسانی و آگاهی مردم کشور عزیزمان ایران با فضای سال های پیش خیلی متفاوت شده است هست.

بدون نیاز به تحلیل، خبرهای مستند زیر که چندین سال قبل و در رسانه های مستقل و عمدتا وابسته به اصولگرایان انتشار یافته است به خوبی ثابت می کند بابک زنجانی با کدامیک از دو طرف مهم مناظره اخیر (قالیباف – روحانی) و نهادهای زیرمجموعه آنان ارتباط داشته و در چه رابطه ای و به چه میزانی بوده؟

گزارش تابناک تير ۱۳۹۳

«سخنگوی قوه قضائیه … با اشاره به طولانی شدن پرونده پیگیری به بابک زنجانی، گفت: به عنوان مثال زمین واقع در خیابان کشور عزیزمان ایران زمین که قبل از بازداشت وی کارشناسی شده است بود، در یک نوبت 800 میلیارد تومان و در کارشناسی های بعدی 1700 میلیارد و 740 میلیارد قیمت گذاری شده است هست. بنابراین جهت یک زمین اختلافات فاحش به دست آمده و جهت تسریع در پیگیری به پرونده باید کارشناسی ها انجام شود»

کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

از آقای قالیباف که دیشب در گفتگوی تلویزیونی اش بر مبارزه جدی با رانتخواری بعنوان شعار دولتش تأکید کرد باید پرسید رانت حاصل از صدور برج 27 طبقه در زمینی به ارزش مذکور که پروانه 21 طبقه آن به گفته مسئولین شورای شهر خلاف ضوابط صادر شده است است و رانت معامله 40 میلیون دلاری شهرداری با زنجانی در پروژه پل صدر زیاد است یا رانت احتمالی دریافت لوح تقدیر در مراسمی که آقای روحانی هیچ نقشی در برپایی و گزینش افراد آن نداشته است؟!

طرفداران آقای قالیباف ممکن است بگویند شهرداری پروانه را صادر کرده چه ربطی به شخص ایشان دارد. پاسخ را در ادامه خبرهای زیر بخوانید. خبرها این روزها منتشر نشده اند که بگویید بخاطر انتخابات گفته اند؛ مربوط به سه سال پیش است و از قول مقامات مرتبط با شهرداری و یا قضایی انتشار یافته در رسانه های خود اصولگرایان.

مهمترین موضوعی که مسیر مناظره اول را جنجالی کرد و در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … برترین سوژه شد سخنان آقای دکتر قالیباف و طرح دو ادعا با پیش

ماجرای برج کشور عزیزمان ایران زمین و روابط کاری بابک زنجانی با شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در وقت آقای قالیباف تنها یکی از صدها پروژه مشابه آن است.

آقای قالیباف! آیا مالکان این پروژه ها در جمع4 درصدی ها هستند یا 96 در صدی ها؟. با همین 40-50 میلیون دلاری که فقط با یک نفر بنام بابک زنجانی از اموال عمومی مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران تعامل و تهاتر کردید چند شغل می توانستید جهت بیکاران پایتخت کشور عزیزمان ایران فراهم کنید؟ اگر او در پرونده اوج کشیدن چند هزار میلیارد تومان پول نفت (در دولت احمدی نژاد) دستگیر نمی شد چه مقدار سود از برج تجاری مسکونی 317000 متر مربعی با 4000 پارکینگ که پروانه آنرا بر خلاف ضوابط شهرسازی به وی دادید به دست می آورد؟ آیا معنای همدردی با محرومین و مبارزه با رانتخواران این است؟

کدامیک از کاندیداها با بابک زنجانی مرتبط بوده اند؟

طنز تلخ سرنوشت آنکه با چنین کارنامه ای از رابطه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با بابک زنجانی، آقای قالیباف در پیش چشم میلیونها بییننده آقای روحانی را محکوم می کند به اینکه تصویری از بابک زنجانی در حال گرفتن لوح تقدیر از او انتشار یافته است و این را نشانه آن می گیرد که دولت روحانی دولت 4 درصدی هاست. معنای صداقت در شعار مبارزه با رانتخواری را هم دانستیم! خداوند عاقبتمان را ختم بخیر کند.

– ارديبهشت ۱۳۹۳ 1 گزارش تابناک

«12 مرداد 92 به پیشنهاد شهرداری و در جلسه کمیسیون ماده 5 به ریاست قالیباف و با عضویت وزیر راه و شهرسازی دولت احمدی نژاد با زیاد کردن سطح و سطوح پروژه کشور عزیزمان ایران زمین و گود برداری تا منفی 35متر و 27طبقه روی زمین موافقت شد و این در حالی بود که مجری پروژه یک ماه پیش از حصول این موافقت به عمق منفی 35متر رسیده بود و این ارتفاع علی رغم کاربری تعیین شده است جهت این زمین در طرح تفصیلی بود.

بابک زنجانی به جلسه غیررسمی اعضای شورای شهر رفت و از طلب 40میلیون دلاری اش از شهرداری در قبال واردات تجهیزات صدر و برگشت خوردن چک های شهرداری سخن گفت. در ادامه بابک زنجانی بازداشت شد و گود تاکنون به حال خود رها شده است است و همچون لکه ای ناسور بر تن شهر و محله کشور عزیزمان ایران زمین باقی مانده است»

«مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به تعیین وظیفه گود بابک زنجانی و طلب 400میلیاردتومانی زنجانی از شورای شهر گفته این یک اختلاف هست؛ شورایعالی مسکن و شهرسازی پروانه را لغو کرده است ولی آقای زنجانی چنین چیزی را نپذیرفته. در عین حال شهرداری اعلام کرده آماده است با او توافق کند ولی هنوز به آخر نرسیده است»

« محمد سالاری (رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران) ادامه داد : با توجه به نظر شورایعالی معماری شهرسازی مالک تنها می تواند پنج، شش طبقه روی سطح زمین بسازد و فضای پارکینگ را عوض کردن کاربری دهد و تبدیل به فضای تفریحی و ورزشی کند. ولی با توجه به پرداخت های مالک جهت اخذ مجوزها و تهاتر انجام شده است شهرداری باید زمین دیگری را در ازای طلب شهرداری به مالک ارایه دهد»

«25 آذرماه بود که مجوز برج کشور عزیزمان ایران زمین متعلق به بابک زنجانی به وسیله شورایعالی معماری و شهرسازی ابطال شد. مجوز پروژه کشور عزیزمان ایران زمین جهت بابک زنجانی بیش از 50میلیون دلار آب خورده بود. زنجانی سرمایه ای هزارمیلیاردتومانی جهت احداث پروژه کشور عزیزمان ایران زمین تخصیص داده شده است داده بود. شورایعالی معماری و شهرسازی با استناد به اینکه این پروژه در طرح تفصیلی واقع شده است که مربوط به بافت مسکونی ارزشمند هست؛ مجوز کمیسیون ماده 5 را باطل کرد».

نکته تلختر اینکه بنا به گزارشی که ایسنا در 3 شهریور 95 منتشر کرده است محسن سرخو مدیر کمیته حمل و نقل شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در باره تهاتر میلیونها دلاری بابک زنجانی با شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفته است :

«در ساخت پل صدر نیازمند قطعاتی بودیم که باید خارج از کشور وارد می شد که عمدتا در حوزه نگهدارنده ها و خرید جرثقیلها بود که بابک زنجانی تأمین مالی واردات را انجام می داد که اتفاقا در حوزه خرید نئوپرن ها (ضربه گیر پل) که به اسم قطعه ایتالیایی وارد کرده بود دچار مسئله شدیم به گونه ای که هنگامی که این نئوپرن ها زیر بار رفت از هم گسیخته شد و بهره برداری از پل صدر چهار ماه به تعویق افتاد».

تابناک در14 بهمن ۱۳۹۲ اوضاع پروژه ای مشابه پروژه کشور عزیزمان ایران زمین را اینطور گزارش کرده است:

«مهرماه نام پروژه ايران زمين با فرو ريختن بخشي از ديواره گود و خيابان اطراف پروژه بر سر زبان ها افتاد…

تماس هاي خبرنگار« اعتماد» با شهرداري منطقه دو كه پروژه ايران زمين را هم در پرونده خود دارد به نتيجه نرسيد و از دفتر شهردار اعلام شد: فعلا صلاح نيست ما حرف بزنيم. مورد نیاز شد تماس مي گيريم. حكيمي پور گفت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران كسي بخواهد يك پنجره در منزل اش بسازد مي ريزند و مي گويند مجوزت كو ولی يك پروژه زير چشم مسوولان شهرداري خاكبرداري مي شود و با وجود نامه مهندس چمران باز هم پروژه شروع به كار مي كند يك معني بيشتر ندارد و آن چپاول شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است»

خبرآنلاین در گزارش 2 اردیبهشت 93 نوشت:

«در ماه های گذشته، زمانی که بابک زنجانی هنوز گرفتار بازداشت به خاطر بدهی نفتی بیش از 8 میلیارد تومان نشده بود، در صفحه شخصی خود در شبکۀ اجتماعی فیس بوک نوشته بود شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مبالغ هنگفتی به خاطر پروانه ساخت این برج، از او پول گرفته و او توانسته بخشی از تجهیزات ساخت طبقه دوم اتوبان صدر واقع در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت شهرداری تامین کند. »

«اکنون هنوز کسی نمی داند بابک زنجانی بابت پروانه این برج که ساخته نشده، خبرسازی می کند، چقدر به شهرداری پرداخته هست. بعضی اخبار از ارقامی حدود 400 میلیارد تومان در این باره سخن می گویند ولی هنوز رسما این اعداد به تایید کسی نرسیده است.

محمدسالاری، مدیر کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر که قانونا وظیفه نظارت بر ساخت و سازها در پایتخت کشور عزیزمان ایران را بر عهده دارد راجع به وجوه پرداخت شده است از سوی بابک زنجانی به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به خبرآنلاین می گوید: “به صورت دقیق، این ارقام را نمی دانیم، ولی قطعی است که آقای زنجانی مبالغی را به صورت نقدی یا در ازای بعضی از کارها، به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران پرداخته و توانسته پروانه ساخت جهت این برج بگیرد و به علت ابطال این پروانه به وسیله نهاد بالادستی (شورای عالی شهرسازی و معماری) شهرداری به بابک زنجانی بدهکار است»

اخبار سیاسی – انتخاب/ایوب ذاکر

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | پروانه | قالیباف | شهرداری | شهرسازی | شورای شهر | بابک زنجانی | دکتر قالیباف | شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs