مسابقه همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده

مسابقه: همایش برنامه بهداشتی نگهداری استفاده کیفیت نان استفاده ازجوش شیرین معاون بهداشت غذاودارو

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

محسن تنابنده که این روزها آماده تصویربرداری سریال «پایتخت ۵» می‌شود از ریسک‌های ادامه‌دار شدن این مجموعه گفت. 

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

تابنده از ریسک های ادامه دار شدن «پایتخت » گفت

عبارات مهم : سریال

محسن تنابنده که این روزها آماده تصویربرداری سریال «پایتخت ۵» می شود از ریسک های ادامه دار شدن این مجموعه گفت.

او در گفت وگویی که با ایسنا داشت از مجموعه های «پایتخت» و «علی البدل»، حال و هوای تلویزیون در چند سال اخیر و کمبود سریال های نمایشی باکیفیت سخن گفت.

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

نمی شود با تکرار کارهای گذشته مخاطب را جذب کرد

تنابنده راجع به مجموعه سریال های «پایتخت» و در پاسخ به این پرسش که آیا اغلب سریال های چند فصلی داخلی با استقبال چندانی از سوی مخاطبان مواجه نمی شوند؟ گفت: در کل همه چیز به اقبال تماشاگران برمی گردد. متأسفانه بعضی از ما سازندگان اقبال تماشاگر را نادیده می گیریم و بدون در نظر گرفتن نظر مخاطبان جهت ساخت فصل دوم یک مجموعه اقدام می کنیم. در حالی که این اقبال مخاطبان است که تعیین می کند مجموعه ای ادامه پیدا کند یا نه. خوشبختانه در مورد سریال «پایتخت» این استقبال مخاطبان کاملاً رخ داد و همین هم باعث شد که ما جهت ساخت فصل های تازه «پایتخت» اقدام کنیم.

او ادامه داد: من به شخصه از طریق رسانه های اجتماعی می بینم که از هزار کامنتی که برایم گذاشته می شود، حداقل ۹۰۰ کامنت راجع به مجموعه «پایتخت» و فصل تازه آن هست؛ این نشان می دهد که بالای ۸۰ درصد افرادی که حداقل با من در ارتباط هستند، منتظر مجموعه تازه «پایتخت» هستند. در کل فکر می کنم اگر نظر و اقبال عموم را در نظر بگیریم، دیگر فصل های تازه مجموعه ها با عدم استقبال مخاطبان مواجه نخواهد شد.

محسن تنابنده که این روزها آماده تصویربرداری سریال «پایتخت ۵» می‌شود از ریسک‌های ادامه‌دار شدن این مجموعه گفت. 

بازیگر سریال های «پایتخت» و «علی البدل» راجع به ریسک هایی که جهت ساخت فصل تازه یک سریال وجود دارد، بیان کرد: وحشت و ریسک الزام کار ماست و این باعث می شود که حواسمان را زیاد جمع کارمان کنیم. اینکه وحشت داشته باشیم باعث می شود کار را جدی بگیریم و درست انجام دهیم و شاید همین وحشت باعث شده است که جهت ساخت هر فصل از مجموعه «پایتخت» بسیار فکر کنیم؛ اینکه چه کاری انجام دهیم که این بار زیاد با استقبال مخاطبان مواجه شود.

تنابنده اضافه کرد: خیلی ها به من می گویند که دیگر مجموعه «پایتخت» گرفته است و شما هر کاری بکنید و هر حرفی بزنید با استقبال مواجه خواهید شد. در حالی که به نظرم این زیاد بلاهت است تا قدرت ریسک پذیری؛ چون نمی توان با تکیه بر آنچه که قبلاً انجام داده ایم و تکرار همان کارهای گذشته باز هم مخاطب را جذب کنیم. باید به این توصیه توجه کنیم که سطح توقع مخاطب بالاتر می رود و باید باور کنیم که مخاطب خیلی بی رحم هست. مخاطب همان قدر که هنگامی که کار جذابی می بیند مهربان هست، هنگامی که کاری را دوست ندارد بی رحم می شود و با کوچکترین اشتباهی همان قدر که آدم را اوج می برد، پایین می آورد.

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

تلویزیون دو سال مشکل را سپری کرد

بازیگر سریال «سرزمین کهن» راجع به سطح آثار نمایشی تلویزیون، اظهار کرد: شاید تنبلی ما و دیگر گروه های سازنده باشد یا شاید سخت گرفتن تلویزیون است که باعث می شود سبد نمایشی سیما کارهای چندان متفاوتی نداشته باشد. از طرفی هم می توان گفت که ما به نوعی تماشاگر را شرطی کرده ایم که باید حتماً کارهایی را ببیند که شاخصه های مشخصی مثل سریال های آپارتمانی داشته باشد. به نظرم باید به این توصیه فکر کرد که قصه محور بودن تا لحظه محور بودن بسیار فاصله دارد و امروز دیگر تماشاگران حوصله دیدن قصه را ندارند و شاید به این خاطر است که آنقدر آثار نمایشی قصه محور بد ارائه داده ایم که دیگر از حوصله مخاطب خارج شده است است.

تنبانده به تاثیر وقت پخش سریال های تلویزیونی در جذب مخاطب اشاره کرد و گفت: وقت پخش عنوان مهمی که اغلب نادیده گرفته می شود. به عنوان مثال در سینما تلاش می شود که فیلم ها در نوروز اکران شوند چون مخاطبان در شرایط فراغ هستند و زیاد به سینما می روند و طبیعتاً فروش نیز در ایام عید بالاتر هست، ولی اگر همان فیلم در زمستان اکران شود به آن میزان فروش نمی رسد. تلویزیون نیز باید یاد بگیرد که چه سریالی جهت پخش نوروز مناسب است و چه کاری جهت نوروز مناسب نیست. به عنوان مثال سریالی مثل «علی البدل» که تا این اندازه قصه محور است و فضای کاملاً متفاوتی نسبت به سریال های آپارتمانی دارد و به همین خاطر مخاطب باید با تعمق و حوصله به تماشای آن بنشیند، جهت نوروز چندان مناسب نبود. البته تا اندازه ای هم می توان به تلویزیون حق داد، چراکه دو سال مشکل را سپری کرده است و از طرفی هم شاید فقر کاری در ایام عید باعث این اتفاق بوده است.

محسن تنابنده که این روزها آماده تصویربرداری سریال «پایتخت ۵» می‌شود از ریسک‌های ادامه‌دار شدن این مجموعه گفت. 

او خاطرنشان کرد: به نظرم مسوولان در ساخت سریال های تازه و متنوع بسیار تأثیر دارند. به عنوان مثال سریال «علی البدل» که می توان گفت کار نسبتا متفاوتی هم بود تا به مرحله ساخت برسد سه سال طول کشید و این روند واقعا خسته کننده بود. فکر می کنم تاکنون این رویکرد وجود نداشته است که مسؤولان بگویند چه کارهایی و با چه تنوعی وجود داشته باشد، زیاد به نظر می آید که همه زیاد دنبال کارهایی هستند که امتحانشان را بعد داده اند. همین مباحث باعث می شود که خیلی از بازیگران و صورت های معروف چون نمی خواهند در کارهای تکراری حضور داشته باشند، کم کار شوند.

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

واژه های کلیدی: سریال | مخاطب | نوروز | سریالی | مجموعه | استقبال | تلویزیون | تلویزیون

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

تابنده از ریسک‌های ادامه‌دار شدن «پایتخت‌»‌ گفت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs